top of page
19 травня 2022 р.
Конференція

Участь у конференції Німецького психоаналітичного товариства, Гамбург

Наша українська група у складі 17 осіб, дійсних та асоційованих членів УАПП та УПО, отримала чудову нагоду взяти участь у конференції, яка була організована Німецьким психоаналітичним товариством та проходила з 19.05.22 по 21.05.22 у Гамбурзі.

Наша українська група у складі 17 осіб, дійсних та асоційованих членів УАПП та УПО, отримала чудову нагоду взяти участь у конференції, яка була організована Німецьким психоаналітичним товариством та проходила з 19.05.22 по 21.05.22 у Гамбурзі. Захід було проведено на дуже високому рівні. Вранці відбулося вітання українських колег, які поділилися своїми історіями та думками. Інститут Міхаеля Балінта відкрив свої двери, надавши час і простір для дружньої зустрічі, в теплій атмосфері якої ми могли обмінятися своїми почуттями, а також порушити й обговорити нагальні практичні питання, з якими ми стикнулися під час вимушеної еміграції, та можливості їх вирішення для подальшої професійної діяльності. Було дуже зворушливо бачити й чути в зумі наших колег, чимало з яких залишилося в Україні й не мало можливості приїхати на цю зустріч. Багато подяки лунало на адресу німецької психотерапевтичної спільноти, зокрема Крісти Хак – голови робочої групи німецького психоаналітичного товариства. Кріста зробила неймовірний вклад не тільки в можливість УАПП провести таку зустріч, але й допомогла багатьом українським сім'ям знайти житло та влаштуватись у Німеччині.

Доповідь Михайла Львовича німецькою мовою «Чому так важко повірити в цю реальність? Психоаналітичні роздуми в умовах підвищеної небезпеки» не залишила аудиторію байдужою, викликавши чимало думок та почуттів. «Ми були щасливі, що д-р Суслов зміг висловити  багато з того, що нас усіх хвилює. Також він надав нам чимало нової та важливої інформації щодо ситуації в Україні. Проте, незважаючи на щільний графік, у нас усіх залишилося відчуття потреби подальших зустрічей, щоб мати змогу поставити свої питання та обмінятися із паном Сусловим та нашими українськими колегами своїми враженнями, які так непросто було витримувати емоційно. Доктор Суслов закінчив свою лекцію, сповнену оптимізму та бойової мужності,  впевненості в тому, що Україна переможе в цій війні», – прокоментувала Marianne Leuzinger Bohleber, одна з організаторів конференції. Наша зустріч завершилася спільним фото, і ми попрощалися, плекаючи надію зустрітися знову.


bottom of page